top of page
Screenshot 2023-01-16 at 03.12.11 copy.jpg
peyklogo-tarihler.png

Peyk Serüven Sözlüğü:

Kontrol Noktası (KN)

Kontrol noktaları, takımların parkur boyunca geçmesi gereken yerlerdir. Takımlar tüm kontrol noktalarına sırayla gitmelidir. Ekip varışta kontrol noktasında oturum açmalı ve ayrılmadan önce

çıkış yapmalıdır.

Kamp

Her takım, Takım Destek Koçu (TDK) ile yeniden birleşecek ve kampların her birinde teçhizat kutularına erişebilecek. Kamplarda içme suyu, TDK'nın hazırlayacağı sıcak yemek, dolu "powerbank"ler, çadırlarınız, vb. olacak.

Yarışmacı

Takımın aktif olarak yarışacak dört üyesine yarışmacı denir. Beşinci ekip üyesi TDK'dır.

Zamanlama Noktası (ZN)

Takımlar, parkurun belirli yerlerine belirtilen saatlerden önce gelmelidir, aksi takdirde diskalifiye olurlar. Bu kesme noktaları ve ilgili kesme süreleri, yarışma etaplarında size açıkça belirtilecektir.

Disiplin

İlerlenecek etabın belirli bir bölümünde takımların katılacağı spor branşı. Örnekler: Dağ bisikleti, kano, raftin, vb.

 

PEYK SERÜVEN Pasaportu

Her KN'de imzalanması gereken yol karnesi. Her takım için bir adet olacak. Genellikle takım kaptanı tarafından taşınır. Kaybedilirse yenisi verilmez ve takım diskalifiye olur. 

Yarışma kılavuzu

Yarış rotasını, yönleri ve seferin belirli kurallarını açıklayan belge. Takımlar kılavuzu bir kerede almazlar, bunun yerine etaplar boyunca kılavuzun bölümleri verilir.

Malzeme Bırakma Noktası (MBN)

Yarışmacıların malzemelerini bırakabilecekleri bir yer. Yarış Yönetimi, yarışmada tekrar ihtiyaç duyulursa, bu teçhizatı rota boyunca MBN'lerdan ileriye taşıyacaktır.

Malzeme Alma Noktası (MAN)

Yarış yönetiminin yarışmacıların kullanacakları malzemeleri alması için bıraktığı konum. Örneğin bisikletler ya da kayaklar (kano) olabilir

bottom of page