top of page
silhouette-group-people-hill copy.jpg
peyklogo-tarihler.png

Takım Oluşturma

TAKIM OLUŞTURMA KURALLARI
  • Takımlar dört yarışmacı ve bir Takım Destek Koçu'dan (TDK) oluşacaktır.

  • Yarışmacılar 18-25 yaş aralığında olmalıdır.

  • Takımlarda en az bir yarışmacı karşı cinsiyetten olmalıdır (3 kadın 1 erkek ya da 3 erkek 1 kadın gibi)

  • TDK dahil tüm yarışmacılar yüzme bilmelidir.

 
TAKIM İSİMLERİ

Elemelere katılacak ve yarışacak her takımın bir ismi olmak zorunda. Takım isimlerinde bir marka ya da firma ismi olmaması gerekiyor. Yarışma tarihinden 1 ay öncesine kadar takım isimleri değiştirilebilir, bu tarihten sonra isim değişikliği mümkün olmayacaktır.

TAKIM ÜYELERİ

Şartların değişebileceğini ve kayıtlı bir ekip üyesini yeni biriyle değiştirmeniz gerekebileceğini anlıyoruz. Bu durumda, lütfen PEYK SERÜVEN yönetimine (kayit@peykseruven.com) kimin değiştirileceğini bildiren bir e-posta gönderin. Size doldurmanız için formlar ve yeni üyenin imzalaması için bir izin belgesi gönderilecek. Tüm takım üyeleri en geç yarışma tarihinden 1 ay öncesine kadar kesinleşmelidir.

TAKIM DESTEK KOÇU (TDK)

Takımın diğer üyeleriyle arazide yarışmıyorsanız da rolünüz takımınızın başarısı için çok önemlidir. Çeşitli becerilere sahip olmanız ve ekibinizin verimli bir şekilde geçiş yapmak ve yarışmaya devam edebilmek için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Örneğin, ekibinizin dağ bisikletlerini verimli bir şekilde nasıl monte edeceğinizi bildiğinizden emin olun. Daha da iyisi, ekip üyeleriniz gelmeden önce bisikletleri nasıl ayarlayacağınızı öğrenin. Hızlı bir şekilde toparlanmak ve sahaya geri dönmek için ekibinizin ne tür yiyeceklere ihtiyacı olacağını planlayın. Teçhizatı avucunuzun içi gibi bilin. Yarışma boyunca kamp alanlarında çadırları kuracak, takımınızın kamp alanına geldlğinde yiyecekleri yemekleri ve takımınız yola çıkarken yanlarına alacakları yiyecekleri hazırlayacaksınız. Takımınızın bitiş  çizgisini geçip geçmemesi konusunda çok önemli bir rol oynayacak ve bitiş çizgisini geçmeleri durumunda podyumda onlara katılacak ve aynı ödülleri alacaksınız!

TDK aynı zamanda yedek yarışmacı olarak rol alabilir! Bu yüzden takım antrenmanlarına katılmanızı öneririz.

TAKIM KAPTANININ ROLÜ

Takım Kaptanı, takım adına PEYK SERÜVEN Yarışmacı İlişkileri Birimi ile iletişim kurmaktan sorumludur. Takım üyeleri, tüm sorguları Takım Kaptanı aracılığıyla göndermelidir. Takımda herhangi bir değişiklik olursa Takım Kaptanı PEYK SERÜVEN yönetimini derhal bilgilendirmelidir. Takım üyeleri, takım adı ve diğer önemli idari öğelerde takım adına değişiklik yapılmasına yalnızca Takım Kaptanı izin verebilir. Takım Kaptanı ayrıca takımındaki kişileri çok iyi tanımalı, onları motive etmeli, hangi etaplarda hangi yarışmacının güçlü veya zayıf olduğunu bilerek önceden strateji geliştirmelidir.

TAKIM OLUŞTURMA konusunda daha fazla bilgi için lütfen yarışma kurallarını inceleyin.

 

bottom of page